SON DAKİKA

Mührü Hilal

Ş-hit anne ve babasından k-rkunç i-ddia: ‘Şemsiyeyi k-ırana kadar v-rdu’

Ş-hit anne ve babasından k-rkunç i-ddia: ‘Şemsiyeyi k-ırana kadar v-rdu’
Bu haber 07 Temmuz 2019 - 7:32 'de eklendi ve 17.108 views kez görüntülendi.

Kastamonu’da göreve giderken trafik kaz-asında ş-ehit olan Hava Piyade Uzman Çavuş Ahmet Erdönmez’in Afyonkarahisar’da oturan annesi Havva Erdönmez (70) ile babası Tahsin Erdönmez (72), komşularının kendilerini da-rbettiğini i-ddia ederek s-uç duyurusunda bulundu.

2010 yılında Kastamonu’da göreve giderken geçirdiği trafik k-azası sonrası ş-ehit olan Hava Piyade Uzman Çavuş Ahmet Erdönmez’in annesi Havva Erdönmez ile babası Tahsin Erdönmez, aynı apartmanda oturdukları komşuları P.E. (40) ve N.E. (30) adlı kız kardeşler tarafından 2 Temmuz Salı günü d-arbedildikleri –i-ddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Türkiye Harp Malulü G-aziler Ş-ehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı da şe-hit ailesini ziyaret etti.

‘ŞEMSİYEYİ KI-RANA KADAR V-URDU’

Yaşadığı olayı gözyaşları içerisinde anlatan ş-ehit annesi Havva Erdönmez, apartmanın merdivenlerinde otururken, ‘Burası oturma yeri mi?’ diyerek komşularının kendisine k-ızdığını söyledi. Erdönmez, “‘Ne geziyorsunuz merdivende’ dedi. Ben de ‘S-ığacak kadar yer var ya’ dedim. ‘Demin de geçtin ya’ dedim. Elimi k-aldırınca v-uracak sandı. H-ücum etti bana, k-afama, gözüme v-urdu. Şemsiye vardı elimde şemsiyeyi ona v-urayım dedim, ama v-uramadım. Şemsiyeyi e-limden nasıl bir k-ıvırdı, bir de onu k-rana kadar v-urdu” dedi.

‘EŞİME V-URDUĞU GİBİ DÜŞTÜ’

Eşinin olayı görüp yanına geldiğini aktaran Havva Erdönmez, “Eşim ‘Utanmıyor musun P., sen bari seslenme gelin olup gittin’ demiş. Öyle deyince eşimin b-oğazına s-arıldı. Eşim de i-t-eklemiş. ‘Benim boğazımı s-ıktı’ diye bizden şikayetçi oluyorlarmış. Sonra eşimin yere düştüğünü gördüm” diye konuştu.

‘D-ARP RAPORU ALDIK’

Şehidin babası Tahsin Erdönmez de camdan baktığında eşinin d-övüldüğünü gördüğünü belirterek, şöyle konuştu:

“‘Ne yapıyorsunuz burada’ dedim o k-ızdan hiç ummazdım. Nasıl kurtuldu geldi, b-elimden sarılmasıyla yere attığı bir oldu. Hastanede gözümü açtım. Y-uvarlandım m-erdivenlerden. Ben e-şime bakmaya gitmiştim. Elimi bile k-aldırmadım, bir kötü söz bile söylemedim. D-arp raporu aldım. Raporu da p-olisler aldı. Ş-ikayetçi oldum.”

Ş-ehit anne ve babasından ko-rkunç i-ddia: Şemsiyeyi kırana ka-dar v-urdu

‘AİLEMİZİ HEP T-ACİZ EDİYORLARMIŞ’

Türkiye Harp Malulü G-aziler Ş-ehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şe-hit ailesinin apartman komşularıyla s-ıkıntı yaşandığını v-urgulayarak şunları söyledi:

“Havva Anne’miz merdivende otururken, komşularının kızları yukarıya çıkmış. Bir süre sonra aşağı inmişler. İnerken de ayağıyla iteklemiş. T-ekme şeklinde v-rmuş ve ‘Burada oturamazsın, başka oturacak yer yok mu?’ şeklinde s-ert çıkışta bulunuyor. Annemiz de ‘Biz de başka nereye oturalım’ diye cevap vermiş. Bunun üzerine neden yaptıklarını bilemediğimiz şekilde birden annemize iki kardeş s-aldırmış, yu-mruklarla ve merdivenden aşağı y-uvarlamışlar. O-layı gören Tahsin Baba’mız yatıştırmak için yanlarına gitmiş. ‘Niye böyle yaptınız’ diye sorarken bu sefer de a-mcamızı, ş-ehit babamızı merdivenlerden yere a-tmışlar. Tahsin babamız 72 yaşında, ş-ehit babası, -anser tedavisi görüyor. Ke-moterapi aldı. Birlik ve beraberliğe ülkemizde her zamankinden çok fazla ihtiyacımızın olduğu bir zaman diliminde hele hele iki yaşlı insana s-aldırılması suçtur. Zaten ş-ikayetçi olduk. D-arp raporlarını aldık. Annemizin anlattığına göre hep t-aciz ediyorlarmış.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA