SON DAKİKA

Mührü Hilal

Nem Böceği Isırığına Dikkat! Tek seferde Felç Eden Böcek İçin Alınacak Önlemler

Nem Böceği Isırığına Dikkat! Tek seferde Felç Eden Böcek İçin Alınacak Önlemler
Bu haber 09 Temmuz 2019 - 8:16 'de eklendi ve 5.903 views kez görüntülendi.

Yaz aylarıyla birlikte ortaya çıkan nem (rutubet) böceğine dikkat! Tek seferde, soktuğu yerde felç edebiliyor. Nem böceği ısırığına dikkat! Tek seferde felç eden böcek için alınacak önlemler

Gümüş böceği, nem böceği, rutubet böceği ve gümüşçün olarak bilinen bu böcek, oldukça tehlikelidir. Bu böcekler aç kalmazlar, mutlaka kendilerine tüketecek gıdalar bulurlar ve 10 aya kadar bir şey yemeden yaşayabilirler.

Bu yüzden onlarla mücadele etmek çok da kolay değildir. Çevrenizde karşılaştığınızda, temas etmeden uzaklaştırmanız gereken bir türdür. Mutfakta, odanızda, tuvalet ve banyonuzda gözünüze çarpmıştır.

Kolaylıkla kaçmayan bu böcek, ayakkabıların içerisinde bulunabiliyor. Oradaki nem ortamından hoşlanan böcekler, ayağınızı soktuğunda felç edebiliyorlar. Isırdığında çok kötü sonuçlar doğurabilecek olan nem böceğinden olabildiğince uzak durmak gerekiyor. Mutfak yerlerini, tezgahlarını ve dolaplarını temiz tutun. Süpürgelikle zeminin birleştiği yerdeki çatlaklara dikkat edin. Kitaplıkları, dolap raflarını, kapı ve pencere pervazlarını silin.

Fırının, mikrodalga fırının, tost makinesinin ve buzdolabının arkasını süpürün. Böcekleri gördüğünüz yerlerdeki dağınıklığı toplayın. Genellikle eve karton kutularda, mobilya ve yapı malzemeleriyle girerler. Bu nedenle, bu eşyaları eve sokmadan önce kontrol edin. Ortamdaki nemi azaltmak ve dolayısıyla böcekler için daha az çekici kılmak için nem giderici kullanın.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA