SON DAKİKA

Mührü Hilal

ENGELLİ KIZA TECAVÜZ EDEN SAPIKLARDAN İĞRENÇ SAVUNMA

ENGELLİ KIZA TECAVÜZ EDEN SAPIKLARDAN İĞRENÇ SAVUNMA
Bu haber 11 Temmuz 2019 - 12:52 'de eklendi ve 5.887 views kez görüntülendi.

Markete gidiyorum” diyerek evinden ayrılan zi-hinsel en-gelli kıza te-cavüz eden 5’i tu-tuklu 10 sanık hakim karşısına çıktı. Genç kızla para ka-rşılığında ci-nsel ili-şkiye girdiklerini söyleyen tu-tuklu sanıklardan Emir K., “Beni görüntülü aradılar ve kız yarı çı-plaktı. Ben de çiftliğe gittim” diyerek kendini sa-vundu.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, “Markete gidiyorum” diyerek Çanakkale’deki evinden ay-rılan zih-insel en-geli bulunan G.U. (22) adlı kıza te-cavüz ettikleri iddia edilen 5’i tu-tuklu 10 sa-nığın yargılanmasına devam edildi. ‘Nitelikli ci-nsel is-tismar’ su-çundan 16’şar yıl ha-pis ce-zası istemiyle yargılanan ve su-çlamaları reddeden tu-tuklu sanıkların tahliye talebi re-ddedildi.

Olay geçen yılın Temmuz ayında meydana geldi. Çanakkale’nin Çan ilçesinde oturan G.U., “Markete gidiyorum” diyerek evden a-yrıldı ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Her yerde a-ranan ve 12 yıldır ps-ikolojik tedavi gören, yüzde 40 zi-hinsel en-gelli genç kız, Çanakkale’de akaryakıt istasyonundan TIR’a binerek Kütahya’ya gitmek istedi. Kurşunlu Mahallesi’nde araçtan inen genç kız, burada Caner Y. ile tanıştı. İddiaya göre genç kızı bir barakaya götüren Caner Y., ci-nsel is-tismarda bulundu. Ardından para karşılığı Caner Y.’nin arkadaşları da G.U. ile ili-şkiye girdi. Genç kız, barakanın camından ka-çtı.

Yaşadığı de-hşet dolu anların ardından kamyona binen G.U., önce Kütahya’ya, ardından trenle Eskişehir’e geldi. Eskişehir Tren Garı’nda p-olisin durumundan şü-phelendiği genç kız, başından geçenleri anlatınca İnegöl Kurşunlu Jandarma Karakolu’na götürüldü. Burada başlatılan so-ruşturma kapsamında kıza te-cavüz eden Caner Y. ile para karşılığı ili-şkiye girip ve te-cavüz olayına ka-rıştıkları gerekçesiyle Ali K., Ayhan Y., Emir K. ve Uğur C. E.G., T.G., İ.A., S.B. ve Y.K. gö-zaltına alındı. Savcılık ifadelerinin ardından Sulh Ce-za mahkemesine sevk edilen 10 kişiden Caner Y., Ali K., Ayhan Y., Emir K. ve Uğur C. tu-tuklanarak ce-zaevine gönderilirken, E.G., T.G., İ.A., S.B. ve yüzde 50 zi-hinsel en-gelli olduğu öğrenilen Y.K., a-dli kontrol şartı ile serbest kaldı.

SANIKLARIN YARGILANMASINA BAŞLANDI
İnegöl A-ğır Ce-za Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada, haklarında ‘nitelikli ci-nsel is-tismar’ su-çundan 16’şar yıl hapis ce-zası istemiyle dava açılan 5’i tu-tuklu 10 sanık ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya mağdur G.U., katılmadı.

Savunma yapan tu-tuklu sanıklardan Ali K., su-çlamaları kabul etmediğini belirtti. G.U. ile rızasıyla ili-şkiye girdiğini söyleyen Ali K., “Bana ha-yat ka-dını olduğunu söyledi. Kendi rızasıyla ili-şkiye girdim. Pi-şmanım. 10 aydır tu-tukluyum ve tahliyemi istiyorum” dedi

Diğer tu-tuklu sanık Ayhan Y. ise kızla birlikte hayvan çiftliğinde kaldığını ancak ci-nsel ili-şkiye girmediğini söyledi

“BENİ TA-HRİK ETTİ”
Tu-tuklu sanık Emir K. da savunmasında, “İşten geldikten sonra mahallede bulunan babamın kahvesinde çalışmaya başladım. Bu sırada yanıma gelen Ali K., 50 TL karşılığında ili-şkiye girdiğini söyledi. Gelip gelmeyeceğimi sordu, ben de işim olduğunu söyledim. Gelmeyeceğimi söylememe rağmen şahıs 3-4 kez telefonla aradı. Son aramada telefona çıkan kız ‘Arkadaşların soruyor geliyor musun?’ dedi. Daha sonra beni görüntülü aradılar ve kız yarı çı-plaktı. Ben de 6 bi-ra ve tost alarak çiftliğe gittim. Orada kızla birlikte Ayhan Y. ile Ali K. vardı. Oturduğumuz sırada yanıma gelen kız beni ta-hrik etti, bi-rlikte olduk. 10 aydır tu-tukluyum. Ma-ğdurum” ifadelerini kullandı.

100 TL KARŞILIĞINDA İLİ-ŞKİYE GİRDİĞİNİ İTİRAF ETTİ
Tu-tuklu sanık Uğur C. ise 100 TL karşılığında ili-şkiye girdiğini itiraf ederek, “4 Temmuz günü kahvelerde konuşuluyordu. Ben de bunu Emir K., isimli arkadaşıma sordum. Daha sonra birlikte kızın kaldığı hayvan çiftliğine gittik. Kız bana burada 100 TL karşılığında es-kortluk yaptığını söyledi. Ben de 100 TL vererek ili-şkiye girdim” dedi.

Duruşmaya tu-tuklu bulunduğu ce-zaevinden SEGBİS ile bağlanarak savunma yapan Caner Y. ise p-sikolojik te-davi gördüğünü belirterek, “Sürekli ha-lüsinasyon görüyorum. Beni evime yollayın, ailemle kalayım” dedi.

Duruşmada tu-tuksuz yargılanan sanıklar da söz alarak savunmalarını yaptı. Mahkeme heyeti, tu-tuksuz yargılanan yüzde 50 zihinsel engelli Y.K. ile tu-tuklu sanık Caner Y.’nin ce-zai sorumluluğunun olup olmadığının tespiti amacıyla a-dli ra-por alınmasını istedi. 5 sanığın tu-tukluluk halinin devamına karar verilirken, duruşma 6 Eylül’e ertelendi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA