SON DAKİKA

Mührü Hilal

1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz İle İlgili S-O-N Dakika Haberi.

1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz İle İlgili S-O-N Dakika Haberi.
Bu haber 29 Mayıs 2019 - 23:28 'de eklendi ve 2.702 views kez görüntülendi.

1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz ile ilgili s-on dakika gelişmesi..1.5 Yaşındaki Ecrin Kurnaz İle İlgili Yeni Haber.1.5 Yaşındaki Ecrin Kurnaz İle İlgili Sondakika Gelişmesi.Samsun’un Vezirköprü ilçesinde evinin önünde oyun oynarken kaybolan ve kendisinden 22 gündür haber alınamayan

Ecrin Kurnaz dün akşam 20.30 saatlerinde ona ait olduğu iddia edilen ce-s-*t parçalarına ve kıyafetlerine ulaşılmıştı. Ecrin Kurnaz ile ilgili son dakika gelişmeleri de yaşanmaya devam ediyor. C-* set parçaları adli tıpa gönderilirken, katilin kim olduğu ise henüz belli değil. Özellikle şüpheli hareketlerde bulunan üvey amca Özkan Kurnaz dikkatleri üzerine çekiyor. Minik Ecrin’e ait olduğu belirtilen kıyafetler ise aile tarafından teyit edildi. C-* sedin eksik parçaları için araştırmalar devam ederken, şo-ke eden bir gelişme daha yaşandı. İşte detaylar…

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 7 Mayıs günü kaybolan ve kendisinden tam 22 gün haber alınamayan minik Ecrin Kurnaz’ın ölümü ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Dün akşam 20.30 saatlerinde c-* set parçaları ve elbiseleri bulunduğu haberi gelmişti. Bunun üzerine aile Ecrin Kurnaz’a ait olduğu iddia edilen kıyafetleri teyit etti. C* sedin eksik parçaları için ise arama çalışmaları bugün başladı. Bu arada konuyla ilgili flaş bir detay daha belirtildi.

AYNI BÖLGE DAHA ÖNCE ARANDI Ecrin Kurnaz’ın c* sedinin bulunduğu yer daha önce polis ekipleri tarafından taranmış ancak herhangi bir c-* set veya belirtiye rastlanmamıştı. Bu arada aynı bölgenin daha önce tarandığı, kemik parçalarının sonradan o alana bırakıldığı üzerinde durulduğu bildirildi. Savcılık ile polis ve jandarma ekipleri, soruşturmada aile içi bazı ilişkileri mercek altına aldı. Savcılık, şüphelerin üzerinde yoğunlaştığı üvey amca Özkan Kurnaz’ın cep telefon kayıtlarını geriye dönük incelemeye aldı. Kurnaz’ın olay gününe ilişkin çelişkili ifadeleri de mercek altına alındı.

Dün saat 15.30 sıralarında Ecrin’in kaybolduğu evin yaklaşık 5 kilometre uzağında Bağırsak Deresi mevkisinde orman muhafaza memurları tarafından ayakkabı ve elbise parçalarına rastlandı. Ormancıların ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma, olay yeri inceleme ve AFAD ekiplerinin yaptıkları arama çalışmasında Ecrin Kurnaz’a ait olduğu düşünülen c-* set parçaları ve çocuk ayakkabıları bulundu. Kıyafetler ve ayakkabıların minik Ecrin’e ait olduğunu ailesi de teyit etti. Arama çalışmasında kafatası ve kemik parçalarının bulunduğu öğrenildi. Saat 22.00 sıralarında ara verilen arama çalışmasına bugün yeniden başlandı.

Gün ağarınca olay bölgesinin görüntüleri ortaya çıktı. Pınar yolu üzeri Bağırsak Deresi mevkisinde orman yolu güzergahında bulunan giysi ve c* set parçalarının buraya nasıl atıldığı yetkililerce araştırılıyor. Ayrıca bölgede AFAD’a ait kadavra köpeği Abrek ile c* sedin diğer kayıp parçalarını arama çalışması yapılacak.

Mahalle sakinlerinden Hüseyin Çamurcu, “Ormancılar c* sedi bulmuş. Yol üstünde ilk önce ayakkabı ve elbise parçalarını bulmuşlar. Daha sonra da c-* set parçalarına rastlamışlar. Durumu jandarmaya bildirmişler. Şimdi de bölgede önlem alındı. Aramalara devam edilecekmiş dedi.

KIYAFETLERİ AİLELERİ TEYİT ETTİ’ Olay hakkında bilgi veren Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, “Saat 15.30 civarında çocuğun kaybolduğu evin 6 km uzağında orman muhafaza memurlarının çalışması vardı. Onlar orada bir çocuk ayakkabısı ve bir de elbise parçası buldular. Bunu haber verdiler. Bunun üzerine olay mahalline olay yeri inceleme, jandarma ve AFAD ekiplerini yönlendirdik. Bölgede yaptıkları aramalarda diğer ayakkabıyı ve başka elbise parçaları buldular. Bunları aile üyelerine gösterdik. Çocuğun ayakkabısı ve elbise parçası olduğunu söylediler. O bölgede yapılan aramalarda, kemik parçalarına ulaşıldı diye konuştu.

KEMİKLER SONRADAN MI BIRAKILDI Kemikler ile Minik Ecrin’e ait ayakkabı ve kıyafetleri bulduğu bölgede, bu sabah yeniden arama çalışması başlatıldı. Bölgeye gelen AFAD ve Jandarma ekipleri, savcı nezaretinde dere yatağında arama çalışması yürütüyor. Çalışmalarda AFAD’ın Abrek’ isimli kadavra köpeği de kullanılıyor.

Bu arada, kemiklerin bulunduğu, Ecrin ailesinin evine 6 kilometre mesafedeki alanın daha önce ekiplerce tarandığı ortaya çıktı. Ecrin’e ait olduğu değerlendirilen kemiklerin sonradan o bölgeye bırakıldığının tahmin edildiği bildirildi

ÜVEY AMCA TAKİBE ALINDI Vezirköprü Cumhuriyet Savcılığı’nın kişiyi hürriyetinden alıkoyma ve kasten adam ö* dürme’ suçlarına ilişkin olarak başlattığı soruşturma da genişletildi. Savcılık ile polis ve jandarma ekipleri, soruşturmada aile içi bazı ilişkileri mercek altına aldı

Sevcan Kurnaz’ın, 16 yaşındayken kaçarak kendisinden 20 yaş büyük Cengiz Kurnaz ile evlendiği ortaya çıkmıştı. Ecrin 4 aylıkken Cengiz Kurnaz kalp krizinden yaşamını yitirince Sevcan Kurnaz’ın, 7,5 ay önce de ilk eşinin kız kardeşinin oğlu olan Deniz Kurnaz ile evlendiği ifade edildi. Sevcan Kurnaz’ın bu evlilikten de 6,5 aylık ha-mile olduğu bildirildi

Ecrin’in üvey amcası Özkan Kurnaz’ın ikilinin ilişkilerini önceden bildiği ve durumu kalp krizinden ö* en ilk eşi Cengiz Kurnaz’a söylediği belirlenmişti. Ecrin kaybolmadan önce son olarak üvey amcası Özkan Kurnaz’a bırakılmıştı. Savcılık, şüphelerin üzerinde yoğunlaştığı Özkan Kurnaz’ın cep telefon kayıtlarını geriye dönük incelemeye aldı. Kurnaz’ın olay gününe ilişkin çelişkili ifadeleri de mercek altına alındı.

Bu arada, soruşturma kapsamında Ecrin’in dedesi Nuri ile babaannesi Hacer Kurnaz’ın da kan örnekleri alındı.

SAVCILIK’TAN AÇIKLAMA Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada ise şu bilgiler verildi: “Kişiyi hürriyetinden alıkoyma ve kasten adam ö*dürme su-çlarına ilişkin olarak soruşturmaya devam edilmekte olup, evinin 6 kilometre ötesinde çocuk ayakkabısı bulunması üzerine, ayakkabının kaybolan çocuğun ayakkabısı ile aynı vasıflara haiz olması nedeniyle, tespit edilen bölgede arama tarama faaliyetlerine başlanılmıştır. Arama çalışmaları neticesinde dere yatağının kenarında benzer yaşlarda bir çocuğa ait olduğu tahmin edilen kafatası ve dağınık halde kemikler bulunmuş olup, tespit edilen kemiklerin kaybolan çocuğa ait olup olmadığı hususunda, olay yeri inceleme işlemleri cumhuriyet savcısı huzurunda devam etmektedir.

Kaynak: Sabah

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA