SON DAKİKA

Mührü Hilal

Sabahları Okuyana Allah (c.c.) 70 Bin Meleği Emrine Verir

Sabahları Okuyana Allah (c.c.) 70 Bin Meleği Emrine Verir
Bu haber 24 Mayıs 2019 - 19:30 'de eklendi ve 859 views kez görüntülendi.

En’am Suresinin Fazileti Hakkında Hadisi Şerifler
Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “Yetmiş bin (70.000) melek, tesbih ve hamd sözleriyle bu surenin inişine eşlik etti.”(1) Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “En’am suresini okuyan kimseye Allah’u Teala azametiyle rahmetini neşreder ve bu surenin indirilişinde hazır bulunan yetmiş bin (70.000) melek surenin ayetlerinin sayısınca,

En’am Suresinin Fazileti Hakkında Hadisi Şerifler
Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: 70 bin (70.000) melek, tesbih ve hamd sözleriyle bu surenin inişine eşlik etti.”(1)

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “En’am suresini okuyan kimseye Allah’u Teala azametiyle rahmetini neşreder ve bu surenin indirilişinde hazır bulunan yetmiş bin (70.000) melek surenin

ayetlerinin sayısınca, gece-günüdz Allah’tan mağfiret dilerler.”(2)

Her kim sabaha çıktığı zaman En’am suresinin başından 3 ayet okursa, (1-3 ayetleri) Allah’u Teala ona, kendisini korumak üzere 70.000 melek görevlendirir. Kıyamet gününe kadar o meleklerin amellerini ona yazar. Şeytan her ne zaman o kişinin kalbine şerden bir şey atmak istese, yedinci kat semadan, yanında demirden bir kamçı olan melek inerek onunla şeytan arasına yetmiş bin (70.000) perde koyar.” Kıyamet günü Allah’u Teala o kuluna: -” MzEy İnsanoğlu! gölgemin altında yürü, cennetimin meyvelerinden ye, Kevser suyundan iç, Selsebil suyundan yıkan, sen Benim kulumsun, Ben de senin Rabbinim. Sana ne hesap vardır. nede azap” buyurur. (3)

En’am Suresinin Sırları Hakkında Rivayetler

İstek ve dileğinin olması için yedi (7) kere okunur.

Her kim iki rekat nafile bir namaz kılar, zamm-ı sure olarak En’am suresini okur, namazdan sonra dua ederse, duası bi-iznillah kabul olur ve her türlü sıkıntı ve kötülüklerden muhafaza olur.

En’am suresi nazil olduğunda, ufku kapatacak kadar melekler kaplamıştır.

41 kere okuyanın kısmeti açılır.

Her kim dünya kelamı konuşmadan En’am suresini okursa geçmiş günahları affedilir.

İmam Şafi (Rahimehullah) buyurdu ki: “Her kim sabah ve akşam En’am suresinin başındaki üç. ayeti (1-3 Ayetleri) yedişer kere okuyup ellerine üfleyerek vücuduna sürerse, hastalık ve ağrılarından emin olur.

Her kim öfkesini yatıştırmak, fitne ve şiddeti engellemek istiyorsa, o anda ayakta ise oturmalı ve En’am Suresinin 13. ayetini okumaldır.

Sıkıntı ve üzüntü içinde olup, sıkıntıdan uyuyamayan bir kişi, yatağa yattığında En’am suresinin 17-18. ayetlerini 7 kere okursa, bi-iznillah rahata kavuşur.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA